23 травня учні Полтавського центру професійно-технічної освіти в рамках заходу «Стежинами заповідного лісу» здійснили подорож до заповідного лісового масиву Диканського району – Парасоцького урочища.
Екологічний урок-подорож був присвячений 130-й річниці від Дня народження видатного природознавця, музейника Миколи Івановича Гавриленка (1889-1971), який в 20-40-х роках ХХ ст. вивчав біорізноманіття Парасоцького лісу та проводив заходи по охороні та збереженню широколистяного масиву. Присутні познайомилися з історією вивчення Парасоцького лісу, його фоновим та рідкісним біорізноманіттям, етапами становлення урочища як заповідного об’єкту. Учасники заходу розглянули життєвий та науковий шлях Миколи Гавриленка, Фонд вченого в музеї, познайомилися з меморіальною вітриною М.І. Гавриленка в експозиції відділу природи.
Родзинкою дійства стало виконання ученицею Полтавського центру професійно-технічної освіти Довгаль Каріною улюбленої пісні Миколи Гавриленка «Чуєш, брате мій» («Журавлі»).
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/1-146.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/2-130-1024x576.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/3-104.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/4-83.jpg)