Державний навчальний заклад
"Полтавський центр професійно - технічної освіти"

День визволення України від фашистських загарбників

В цей день – 28 жовтня 1944 року було остаточно вигнано війська нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. Цього дня традиційно вшановуємо пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій окупантів.

Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

На жаль, в наше розмірене і мирне життя знову увірвалося слово «війна». І вже нове покоління патріотів захищає свою землю і народ від оскаженілої армії рашистських нелюдів, які намагаються загарбати нашу територію та підкорити своїм антилюдським законам. Вони принесли в нашу країну смерть і сльози, перетворюють в попіл міста і села, морять голодом і катують полонених цивільних та військових, знущаються та вбивають мирне населення. Але як би не намагалися путінські посіпаки зламати волелюбний дух українців та привласнити наші землі, у них це ніколи не вийде, адже наші українці захисники мають сталевий характер, гранітну міць і доблесть та безмежну любов і відданість своїй Батьківщині, тому і цього ворога ми подолаємо і  перемога обов’язково буде за нами.

Перемогли тоді – переможемо й зараз!

Слава Україні!

Героям Слава!

Вічна пам’ять полеглим за Волю!