Державний навчальний заклад
"Полтавський центр професійно - технічної освіти"

ПРОТИДІЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Що таке домашнє насильство?

Домашнє насилля: куди можна звернутися на Полтавщині

У Полтавській області нині розташовані такі заклади для постраждалих людей від домашнього насильства:

  • 11 центрів соціальних служб
  • 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей
  • 36 центрів надання соціальних послуг
  • 40 мобільних бригади соціально-психологічної допомоги
  • 5 служб первинного соціально-психологічного консультування
  • 6 денних центрів соціально-психологічної допомоги.

В області працюють 4 мобільних бригади (дві в Полтавській та по одній в Кременчуцькій та Лубенській тергромадах), 11 мобільних груп від Благодійного фонду «Посмішка UА».

Також за підтримки донорських організацій в Полтаві діють безпечні простори «Вільна» (локація: м. Полтава, вул. Котляревського, 2а) та клуб «Дівчата», де жінки та дівчата  будь – якого віку мають можливість отримати безкоштовно соціальні, психологічні, юридичні послуги.

Також в Полтаві діє Центр допомоги врятованим.

В області функціонує три притулки для потерпілих від домашнього насильства, Полтавський обласний центр матері і дитини куди безкоштовно направляються особи (жінки з малолітніми дітьми), які постраждали від домашнього насильства, зазначеним особам надаються соціальні послуги за потреби.

Усі центри надання допомоги для людей, які постраждали від домашнього насильства нанесені на інтерактивну карту, які доступні за посиланням:

Домашнє насильство в умовах війни

Річ у тім, що про домашнє насильство треба говорити вголос

У проєкті «Річ у тім» взяли участь 16 відомих особистостей. Їх знає вся країна. Серед них — актори, ведучі, музиканти, вчені, спортсмени. Вони озвучили 16 історій, що позичені зі справжніх поліцейських протоколів. В фокусі кожної з них — річ, що стала знаряддям насильства або асоціюється з ним, адже насильство буває фізичним, психологічним, економічним, сексуальним…

Переглянути вибрані історії можна за посиланням: 

Розірви коло: скажи насильству «ні»!

«Розірви коло» – кампанія проти домашнього насильства, створена для підвищення обізнаності про різні види насильства та попередження його.

Тут можна:

  • перевірити стосунки на ознаки насильства; 
  • знайти ще більше контактів допомоги;
  • сформувати план дій для допомоги собі й близьким у випадку насильства;
  • отримати корисну інформацію про доступні сервіси та служби підтримки;
  • прочитати історії людей, які змогли пережити і подолати насильство.

А також знайти безліч порад, цікавої інформації, оновлень та інших проєктів, які допоможуть розібратись у стосунках, віднайти себе та наважитись розірвати коло домашнього насильства!

Якщо тобі здається, то тобі не здається

Анонімна платформа «Мені здається» – це своєрідний онлайн-щоденник, де потерпілі можуть розповісти власні історії насильства та знайти контакти структур, що допоможуть. Постраждалі від насильства мають вільно говорити про проблему, з якою стикнулися, і знати, що вони не є самотніми.

Розповісти свою історію, почитати історії тих, хто також переживає складний етап та знайти відповіді на болючі питання в розповідях інших користувачів.