Традиційно в 169-му Навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ «Десна» імені Ярослава Мудрого пройшла Всеукраїнська військово-патріотична гра «Вояцький дух» в період з 16 по 19 вересня 2021 року. Це – унікальна мілітарна гра для патріотичного юнацтва віком від 14 до 17 років, яке марить військовою службою і готове в майбутньому стати на захист України.
Серед 30 команд з 17 регіонів України, які представляли військово-патріотичні клуби (організації), військово-патріотичні гуртки, приняли участь учні ДНЗ «Полтавський центр професійно – технічної освіти» 103 групи з посиленою військово-фізичною підготовкою: Фомін Дмитро, Ходаківський Максим, Хубієв Руслан, Журавель Артем, Максименко Віталій, Тягло Владислав під керівництвом очільника МГО «Клуб юних десантників «Гвардія» Курган В.С.
Пройдені етапи гри:
1. Творчий конкурс «Візитівка» (представлення команди);
2. Фізична підготовка (підтягування і жим на брусах);
3. Стройова підготовка;
4. Військовий рукопаш (захист від озброєного ворога);
5. Стрільба з ПМ;
6. Стрільба з АК;
7. Метання гранати в групу супротивника;
8. Обкатка танком з метанням ПТГ;
9. Розбирання-збирання АК на час в положенні сидячі на колінах;
10. Виживання (організація ночівлі підрозділу в лісі);
11. Орієнтування на місцевості по карті;
12. Підрив об’єкта;
13. Контрзасадна підготовка;
14. Снайпінг;
15. Домедична допомога в умовах бою;
16. Психологічна смуга перешкод;
17. Саперна підготовка (виявлення мін на дорозі);
18. Захоплення ворожого об’єкту (штаба);
19. «Коректувальник» – цілевказання та радіодисципліна;
20. Знищення об’єкта з РПГ;
21. Тактичні дії підрозділу в бою;
22. Тактична гра «Сполох» (з використання лазертага).
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/2-78.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/3-64.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/4-58.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/5-44.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/6-40.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/7-23.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/8-21.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/9-13.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/10-11.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/11-6.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/12-6.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/13-6.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/14-5.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/15-6.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/16-3.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/17-3.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/18-3.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/19-3.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/20-3.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/21-2.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/22-2.jpg)
Найбільш яскравим враженням був етап «Обкатка танком». Фахові військові провели заняття з виконання цієї вправи – інструктаж (переповзання під танком) і вже тільки потім обкатка танком із метанням макету гранати в танк. Всім дуже сподобалося відчути адреналін, коли над тобою проїжджає багатотонна броньована «фортеця».
Учасники мали змогу відвідати Національний музей історії України у Другій світовій війні та ознайомитися з експозиціями АТО.
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/1-92.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/2-79.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/3-65.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/4-59.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/5-45.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/6-41.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/7-24.jpg)
![](https://www.pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/02/8-22.jpg)