Державний навчальний заклад
"Полтавський центр професійно - технічної освіти"

Вшануй жертв Бабиного Яру!

80 років тому в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. За два дні, 29-30 вересня 1941 року, гітлерівці розстріляли понад 34 тисячі євреїв.

Ось лише кілька фактів про ту страшну подію: за хвилину вбивали 40-45 осіб, наймолодшій жертві було 3 дні, найстаршій – 103 роки, врятувалося лише 29 людей, переважно діти. Розстріли, ридання, крики поліцаїв заглушувалися веселими мелодіями з гучномовців та гуркотом літака, який безперервно літав над яром. Після розстрілів тіла засипали землею, підірвавши схили, а військовополонених змусили вирівняти дно яру.

Масові розстріли у Бабиному Яру проводилися і в наступні роки, аж до визволення Києва від окупації. За весь час німецької окупації у Бабиному Яру було розстріляно понад 100 тисяч людей. Людей вбивали за національність. Проте серед жертв опинилися військовополонені, інші етнічні народи, політично активні особи. Тут були страчені члени Організації українських націоналістів, серед них відома українська поетеса Олена Теліга.

Бабин Яр став всесвітнім символом Голокосту. Пам’ять про трагічні події Бабиного Яру мають нагадувати про цінність і короткість людського життя, стати пересторогою, що ніхто не має права приймати рішення про позбавлення людини життя тільки через те, що вона належить до іншої національності.

Маємо пам’ятати, щоб не повторилися гіркі помилки минулого.