В період з 1 по 10 листопада 2018 року в ДНЗ «Полтавський центр професійно – технічної освіти» проводилася «Декада будівельників».
Метою проведення декади було популяризація професії будівельник. В цей період проводилися всі заплановані заходи. Викладачі, майстри виробничого навчання, та учні приймали активну участь, про що і свідчать ці світлини.
Бінарний урок виробничого навчання в групі «Електрогазозварник. Водій кат. «С» на тему: «Щоденний огляд і порядок підготовки до роботи обладнання для дугового зварювання». Метою уроку було вивчити порядок підготовки обладнання до роботи, формувати інтерес до обраної професії, розвивати просторову уяву, увагу та технічне мислення.
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-65.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-54.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/3-43.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/4.png)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/7-13.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/8-13.jpg)
Елементи проведення вступного інструктажу майстром в/н Шульгою І. П.
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-1.png)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-55.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/3-44.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/4-31.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/7-14.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/8-14.jpg)
Урок теоретичного навчання в групі «Штукатур. Реставратор декоративних штукатурок і ліпних виробів» на тему: «Монтаж каркасів підвісних стель під гіпсокартон» провела викладач Сакало Л. Я. Мета уроку: – технологічно правильно виконувати монтаж каркасів під опорядження стель гіпсокартоном, виховувати інтерес до обраної професії.
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/4-1.png)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-2.png)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/3-1.png)
Урок виробничого навчання в групі «Електрогазозварник. Водій кат. «С»» на тему: «Техніка ручного дугового зварювання» (урок – конкурс), який проводила майстер в/н Безручко Л. В. Мета уроку: відпрацювання прийомів ручного дугового наплавлення валиків, розвиток вміння працювати в команді, застосування теоретичних знань на практиці.
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-66.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-3.png)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/3-2.png)
Виховний захід на тему: «Трудова міграція, причини та наслідки», який провела майстер – викладач Сакало Л. Я. Мета виховного заходу: ознайомити з історичними фактами міграції українців, розкрити причин та наслідки трудової міграції в нашій державі. Прищеплювати повагу до рідної країни та спонукати працювати на розвиток будівельної галузі в Україні.
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-67.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-56.jpg)
Виховний захід на тему: «Сім чудес Полтави», який провели майстри в/н Безручко Л. В. та Гетало В. О. Цим заходом ведучі намагалися звернути увагу учнів на красу та багату архітектурну спадщину рідного міста, важливості професій будівельного профілю у сучасному житті.
З метою популяризації професії будівельника був проведений флешмоб де учні рекламували професії, за якими вони навчаються та знайомили присутніх з історією розвитку будівництва «Минуле та сучасність».
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-68.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-57.jpg)
Зустріч з випускником. Навчальний заклад часто відвідують випускники минулих років. Вони зустрічаються з учнями, діляться своїми спогадами та досягненнями. Мельник Олександр, випускник 2017 року, працює на Хорольському механічному заводі електрогазозварником. Олександр із теплотою ділився з учнями спогадами про навчання в центрі, участь у культурному та спортивному житті, олімпіадах, конкурсах. Наголосив на правильності вибору професії, її важливості. Навів численні приклади із своєї робітничої біографії. Учні із зацікавленістю спілкувались з Олександром та ставили йому численні запитання.
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-5.png)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-58.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-70.jpg)
Архітектура Полтави та її історична спадщина неперевершені – в цьому впевнилися учні під час екскурсії. Також вини бачили яка роль будівельної галузі в розвитку міста та де використовується обрана ними професія.
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/1-69.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/2-59.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/3-45.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/4-32.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/7-15.jpg)
![](https://pcpto.org.ua/wp-content/uploads/2022/03/8-15.jpg)